Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Dvije medalje za mlade taekwondoiste Novog Grada na Serbian Openu

, Published in Magazin

Taekwondoisti sarajevskog Novog Grada osvojili su dvije medalje na prestižnom evropskom turniru G1 kategorije, Serbian Open 2015 u Beogradu.

U konkurenciji više od 1400 takmičara iz 332 tima i 52 države, osvojili su srebrenu i bronzanu medalju.

Selekcija kluba od šest takmičara je bila jedini predstavnik BiH na ovom prestižnom takmičenju, održanom u dva dana na trinaest borilišta, sa više od 1.000 borbi.

Najznačajniji rezultat ostvario je Nedžad Husić u konkurenciji kadeta do 49 kg, porazivši četiri protivnika, osvajajući srebreno odličje i Adna Borić, vicešampionka Evrope u kategoriji kadetkinja +59 kg, osvojivši bronzanu medalju.

Pored osvajača medalja na takmičenju su učestvovali i Jusuf Ali Rašidagić, Emir Kaljanac, Samir Selimović i Armin Gredić u seniorskoj konkurenciji, koji su poraženi u kvalifikacionim borbama.

Takmičare je vodio trener Haris Husić, a kao internacionali suci su nastupili Bojan Lalić i Belmir Berberović.

Treneri Berberović i Husić zadovoljni su nastupima i nadaju se da će u narednom periodu rezultat biti još bolji te da će doživjeti svoj vrhunac na glavnom takmičenju sezone a to su kvalifikacije za olimpijske igre u Rio de Janeiru, a koje se održavaju u januaru u Istanbulu.

Do tada će takmičari Novog Grada nastupiti na još jednom turniru G1 kategorije Croatia Open u novembru, Evropskom univerzitetskom prvenstvu u Opatiji i Evropskom prvenstvu do 21 godinu u Bukureštu.