Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

BiH savladala Kipar i plasirala se u baraž za EP u Francuskoj

, Published in Magazin
BiH savladala Kipar i plasirala se u baraž za EP u Francuskoj Screenshot

Fudbalska reprezentacija Bosne i hercegovine savladala je selekciju Kipra s 3:2, u posljednjem meču grupe B kvalifikacija za nastup na evropskom prvenstvu u Francuskoj naredne godine. BiH je pobjedom u Nikoziji osvojila tri boda koja joj donose treće mjesto u grupi iza selekcija Beglije i Velsa, te nastup u dodatnim kvalfikacijama.

BiH će protivnika u baražu saznati nakon žrijeba koji će biti održan u nedjelju 18. oktobra.

Prvo poluvrijeme utakmice u Nikoziji okončano je remijem 2:2, a oba tima su imala periode igre u koijima su dominirali.

Prvih 25 minuta utakmice pripalo je selekciji BiH, koja je u tim trenucima izgledala kao reprezentacija koja zna šta treba raditi da bi došla do konačnog cilja, odnosno plasmana u dodatne kvalifikacije.

BiH je bolju igru u tim početnim minutama meča krunisala lijepim pogotkom Harisa Medunjanima u 13. minutu. Veznjak Deportiva je odlično natrčao na ubačaj s lijeve strane i postigao prvi gol za gostujući tim.

Međutim, domaći igrači se nisu predavali i ubrzo su počeli da ozbiljnije prijete Begovićevom golu. Nekon nekoliko izglednih prilika, Kiprani u 32. minutu pogotkom Costantinosa Charalambidesa dolaze do izjednačenja, a devet minuta poslije nakon loše intervencije odbrane selekcije BiH i do vodstva. Gol za 2:1 u korist domaćeg tima u 41. minutu postigao je Nestoras Mitidis.

Kipar je u drugom dijelu prvog poluvremena bio bolja ekipa na terenu i zasluženo je došao do vodstva, ali kada je izgledalo da će rezultatom 2:1 završiti prvih 45. minuta, BiH u 44. minutu novim pogotkom raspoloženog Harisa Medunjanina dolazi do izjednačenja.

Drugo poluvrijeme pripalo je u potpunosti selekciji BiH koja je uspostavila potpunu kontrolu nad igrom. Opreznom igrom izabranici Mehmeda Baždarevića znatno su umanjili broj prilika Kiprana koji su teško dolazili do Begovićevog gola.

S druge strane, ni BiH nije mnogo prijetila sve do ulaska korpulentnog napadača Milana Đurića, koji se u 67. minutu odlično snalazi u protivničkom šesnaestercu i postiže gol koji je donio važnu pobjedu BiH.

Baždarević je u finišu meča na teren poslao defanzivca Ermina Bičakćića, te na taj način u potpunosti učvrstio odbranu selekcije BiH, tako da Kipar do kraja utakmice nije uspio ozbiljnije ugroziti Begovića.