Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Gradačac: MIZ Gradačac odbranio titulu prvaka

, Published in Magazin

Završni turnir u malonogometnoj mektebskoj ligi na nivou Muftijstva tuzlanskog odigran je u nedjelju, 29. 05. 2016. godine u dvorani „Gradačačkog sajma“ u Gradačcu.

Turnir je otvoren učenjem Kur'ana, a prisutnima se obratio glavni imam MIZ Gradačac Nusret ef. Kujraković. Na završni turnir plasirale su se po dvije prve ekipe sa regionalnih grupa: MIZ Gradačac, MIZ Gračanica, MIZ Brčko, MIZ Čelić, MIZ Zvornik, MIZ Bratunac, MIZ Gornja Tuzla i MIZ Živinice. Ekipe su bile podijeljene u dvije grupe te su se nakon odigranih utakmica u polufinale plasirale ekipe MIZ Gradačac, Gornja Tuzla, Brčko i Zvornik.

U polufinalu MIZ Gradačac je pobijedio MIZ Brčko, a MIZ Gornja Tuzla bio bolji od MIZ Zvornik, a i finalu MIZ Gradačac je na penale pobijedio MIZ Gronju Tuzlu i time odbranio prošlogodišnji naslov prvaka.

Treće mjesto osvojila je ekipa MIZ Brčko. Polufinalnoj i finalnoj utakmici bio je prisutan i dr. Sead ef. Seljubac. U svom kratkom obraćanju čestitao je najuspješnijim ekipama i svim učesnicima uručio priznanja, a prvoplasirane tri ekipe dobile su i novčane nagrade. Podsjetimo, po prvi put na završnom turniru  učestvovalo je osam ekipa.