Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Poraz bh. rukometaša u Španiji

, Published in Magazin

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Španije započela je kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2018. u Hrvatskoj.Izabranici selektora Bilala Šumana su u prvom kolu grupe 3 kvalifikacija večeras u Valladolidu poraženi od Španaca sa 30:21 (12:6).

Rukometaši BiH pružili su dostojan otpor favoriziranom protivniku prvih petnaestak minuta. Odličnom igrom u odbrani uspjeli su zaustaviti Špance, a golovima Panića, Prcea i Nuića četiri puta uspijevali doći u vodstvo.

Igra u odbrani također je bila bolji segment i kod Španaca koji su u 16. minuti prvi put uspjeli da dođu do vodstva, a onda je uslijedila nevjerovatna serija od osam golova čime su domaći rukometaši praktično riješili pitanje pobjednika.

Reprezentativci BiH punih 14 minuta nisu uspijevali naći rješenje u napadu, a golgeterski "post" prekinuo je Senjamin Burić dvije minute prije kraja poluvremena. Uslijedio je pogodak i Ovčine pa je BiH sa mini serijom uspjela smanjiti na 11:6, ali su Španci u posljednjim trenucima prvog pluvremena postigli gol preko Aguinagaldea i otišli na odmor sa šest golova prednosti.

Početak drugog poluvremena obilježila su isključenja trojice bh. igrača, Prcea, Karačića i Vegara, pa je BiH u prvih osam minuta drugog dijela gotovo cijelo vrijeme bila s igračema manje. Španci su to znalački iskoristili te novom serijom od 5:0 došli do 11 golova prednosti u 38. minuti utakmice (18:7).

U nastavku rukometaši BiH su uspjeli da konsoliduju redove i u 20. minuti smanje zaostatak na osam golova, ali više od toga nisu mogli.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Panić sa šest i Nuić sa četiri gola, dok su Španiju predvodili Rivera sa sedam te Tomas i Enterrios sa po četiri gola.

Reprezentacija BiH kvalifikacije nastavlja u nedjelju kada u Sarajevu dočekuje selekciji Austrije, koja je večeras na svom terenu poražena od Finske sa 27:31.