Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Džumhur poražen od Del Potra u drugom kolu Delray Beacha

, Published in Magazin

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira u Delray Beachu.

Uprkos velikoj borbi i snažnom otporu favoriziranom protivniku Džumhur je u drugom kolu poražen od sedmog nosioca Juana Martina del Potra sa 6:7, 6:4, 3:6.

U prvom setu Džumhur je odmah izgubio svoj servis, ali se vratio u osmom gemu te je ovaj set riješen tek u taj-brejku. Argentinac je bio vidno isfrustriran nakon što nije iskoristio brejk loptu za prvi set od vodstva od 5:4, ali je ipak u taj-brejku došao do prednosti.

I u drugom setu Del Potro je bio uspješniji na početku napravivši brejk, ali se Džumhur vratio i uspio da izjednači, a potom i napravi preokret te meč uvede u treći set.

U odlučujućem setu oba tenisera su čuvala servis do šestog gema kada je Argentinac napravio brejk za 4:2 što se ispostavilo ključnim.

Del Potro će u nastavku turnira igrati protiv branitelja naslova i četvrtog nosioca Sama Querreya. Amerikanac je u četvrtfinale prošao pobjedom nad sunarodnjakom Jaredom Donalsonom sa 6:2, 6:3.