Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Kadetska reprezentacija BiH se drugi put uzastopno plasirala na Euro

, Published in Magazin

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine se drugi put uzastopno plasirala na Evropsko prvenstvo koje će se od 3. do 19. maja ove godine održati u Hrvatskoj.

Naša selekcija se današnjim minimalnim porazom od Engleske (0:1) u Bijeljini iz grupe 7 plasirala kao jedna od sedam najboljih drugoplasiranih ekipa. Ranije su izabranici Sakiba Malkočevića savladali Češku (2:1) i remizirali sa Slovenijom (0:0).

Nakon što na otvaranju susreta nije bilo većih uzbuđenja, Engleska je iz prve prilike povela rezultatom 1:0.

Najzapaženiji igrač Gordog albiona Kirby je u 15. minuti izveo korner, a štoper Gibson je zatresao Kršićevu mrežu.

Kirby je još jednom pokušao šutirati u 18. minuti, ali je bio neprecizan i to je bilo sve od dešavanja u prvom poluvremenu.

I u drugom poluvremenu prvi su zaprijetili Englezi. U 58. minuti Eyoma je pokušao, ali je bio neprecizan. U 70. minuti Kirby je izveo korner, a Hudson-Odoi je bio neprecizan.

Jedinu priliku na meču za naš tim imao je Omerović u 76. minuti, ali je Bursik odbranio njegov udarac.

Za Bosnu i Hercegovinu su igrali: Kršić, Gazibegović, Sadiku, Vještica, Tegletija, Santrač, Salčin (49. Sejdović), Savić (63. Marušić), Omerović, Imamović i Mehanović. Selektor: Sakib Malkočević.

Naša kadetska selekcija je učestvovala na prošlom Euru u Azerbejdžanu, gdje je završila takmičenje kao trećeplasirana reprezentacija grupe B.