Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Pele prije 48 godina spašavao Santos protiv Željezničara

, Published in Magazin

Na današnji dan, prije tačno 48 godina na stadionu Koševo pred 30.000 gledalaca snage su odmjerili Željezničar i brazilski Santos.

Povod utakmice je bio je 47. rođendan Željezničara, a Santos je u Sarajevo došao u najjačem sastavu. Predvodio ih je najbolji fudbaler svijeta tada Pele, a po kišnom vremenu, Željo je poveo u 45. minuti preko Josipa Bukala. 1:0 je bio konačni rezultat prvog poluvremena, ali Brazilci su u 78. minuti došli do poravnanja.

Pogodak je postigao upravo Pele koji je tada izjavio da mu je veliko zadovoljstvo biti u Sarajevu i BiH.

Željezničar - Santos 1:1 (1:0)

Željezničar: Radović, Hrvat, Bećirspahić, Saračević, Hadžiabdić, Bratić, Jelušić, Osim (Deraković), Bukal, Musemić (Janković), Bajić (Kojović).

Santos: Gilmar, Lima, Delgado, Camargo, Turcao, Leo Oliveira, Negreiros, Maria, Edu, Pele, Abel.