Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Oko 400 takmičara na karate turniru 'Bugojno open - Dani Ajvatovice'

, Published in Magazin

U organizaciji Karate kluba "Bugojno“ u tom gradu je proteklog vikenda održan 20. karate turnir u sklopu programa ovogodišnjih "Dana Ajvatovice“.

Na turniru je sudjelovalo 390 takmičara iz 37 klubova s područja Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske.

To su: KK „Gazija“ Mostar, KK „Holiday“ Goražde, KK „Iskra“ Bugojno, KBS „Reflex“ Donji Vakuf, KK „Tuzla Simbra“ Tuzla, KK „Zmaj“ Gradačac, KK „Baščaršija“ Sarajevo, KK „Bihać“ Bihać, KK „Bjelopoljac“ Mostar, KK „Bosna“ Kalesija, KK „Bošnjak“ Konjic, KK „Bunkai“ Busovača, KK „Champion“ Ilidža, KK „Dalmacija“ Split, KK „Do“ Tuzla, KK „Empi“ Prozor-Rama, KK „Futura“ Bugojno, KK „Gazija“ Jablanica, KK „Jion Peb“ Bihać, KK „Ključ“ Ključ, KK „Kumite“ Sarajevo, KK „Master“ Bugojno, KK „Mladost“ Vitez, KK „Novi Grad“ Sarajevo, KK „Orhideja“ Novi Travnik, KK „Rašid Buća“ Ilijaš, KK „Ryuu“ Sarajevo, KK „Sloga“ Gornji Vakuf-Uskoplje, KK „Student“ Mostar, KK „Travnik“ Travnik, KK „Uskopljak“ Gornji Vakuf-Uskoplje, KK „Vezir“ Travnik , KK „Vlašić“ Turbe, KK „Kumite“ Jajce , SKK „Neretva“ Mostar, KK „Wankan“ Gornji Vakuf-Uskoplje i domaćin KK „Bugojno“.

Najuspješniji klub na turniru bio je Karate klub ”Bugojno” s osvojenih 7 zlatnih, 9 srebrenih i 13 bronzanih medalja, koji je pehar i novčanu nagradu prepustio drugoplasiranoj ekipi KK "Master“ Bugojno, čiji su članovi osvojili 8 zlatnih, 5 srebrenih i 8 bronzanih medalja.

U generalnom plasmanu, treće mjesto osvojili su predstavnici KK "Sloga“ iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja.

Najuspješniji takmičar na turniru bio je Armin Ljubunčić iz KK "Bugojno“ sa osvojene 2 zlatne i 1 srebrenom medaljom, a za najuspješniju takmičarku proglašena je Sureja Pilav iz KK "Reflex“ Donji Vakuf.

Vrhovni sudija turnira "Bugojno Open-Dani Ajvatovice 2018.“ bio je Jasmin Gogić, dok je delegat takmičenja bio Ivan Soldo.

Između ostalih, na turniru je sudio i svjetski sudija iz Austrije, Bugojanac Senad Palačkić.

Uručene su plakete, priznanja i zahvalnice redovnim učesnicima ovog turnira, Općini Bugojno, Muftijstvu Travnik, Kantonalnom ministarstvu obrazovanja, nauke, kulture i sporta, te drugim sponzorima koji su pomogli njegovo dosadašnje održavanje.