Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Džumhur nije uspio iznenaditi Federera na Wimbledonu

, Published in BiH
Džumhur nije uspio iznenaditi Federera na Wimbledonu AA

Roger Federer, drugi teniser svijeta, bez većih problema u prvom kolu Wimbledona, za sat i sedam minuta igre,  savladao je bh. igrača Damira Džumhura, rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:3 i 6:3.

Prvi set Švicarac je ekspresno riješio u svoju korist za 18 minuta igre, rezultatom 6:1. U drugom setu Džumhur je pružio dostojanstveniji otpor. Dobro se držao do sredine seta, kada je počeo griješiti. Napravio je nekoliko i duplih servis grešaka što Federer nije propustio iskoristiti. Stigao je do breaka za 4:3, te osvojio i preostala dva gema za 2:0, u setu koji je trajao 25 minuta.

I u nastavku meča razlika u kvalitetu došla je do izražaja, pa je Federer treći set dobio za 24 minuta - 6:3.

Džumhur i Federer su odmjerili snage na nedavno održanom Roland Garrosu, kada je Švicarac bio bolji rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 6:2).

"Mnogi igrači nemaju šansu uopšte igrati sa najvećim svih vremena, a ja evo u mjesec dana na dva najveća teniska turnira, na centralnim terenima, igrat ću protiv Federera. Dat ću sve od sebe da to bude jos jedan lijep meč i da uživam", kazao je Džumhur prije meča za N1.

Džumhur je tako u samo mjesec dana igrao protiv Federera na glavnim teniskim terenima u Parizu i Londonu, što će mu svakako dati motiv za još boljim igrama i rezultatima u budućnosti.