Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Đedović sa 30 poena odveo Bayern u finale

, Published in Društvo

U odlučujućoj petoj utakmici polufinala njemačke Beko Bundeslige, košarkaši Bayerna su nakon produžetaka pobijedili Albu u Berlinu sa 96:101 sa 3:2 u seriji plasirali se u finale.

Tokom većeg dijela meča gledali smo izjednačen meč, da bi sredinom treće četvrtine Bayern poveo sa 59:66 i činilo se da je na dobrom putu da se domogne finala. Ipak, domaći su u nastvaku zaigrali mnogo bolje i na krilima Mcleana i Reddinga brzo preokrenuli rezultat. Imala je Alba u samom finišu +6, ali ni to nije bio kraj uzbuđenjima.

Fenomenalni Nihad Đedović je trojkom u finišu vratio Bavarce u igru, a potom je uslijedio i preokret. U dramatičnom finišu Alba je ipak izborila produžetak (88:88) i igralo se dodatnih pet minuta. Đedović je i u produžetku bio čovjek odluke, jer je dvije i pol minute prije kraja pogodio trojku za 92:96, a potom je ubacio još dva poena i potvrdio pobjedu svog tima 96:101.

Sa 30 poena bh. reprezentativac je bio ubjedljivo najbolji u redovima Bayerna, a ostvario je i pet asistencija uz četiri ukradene lopte.