Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Rukometaši BiH poraženi od Austrije

, Published in Magazin

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Skenderiji od selekcije Austrije rezultatom 22:23 u u drugom kolu kvalifikacija za evropsko prvenstvo koje se igra u Hrvatskoj 2018. godine.

Izabranici Bilala Šumana su nakon prvih nekoliko minuta vodstva prepustili inicijativu gostujućoj selekciji. Do 23. minute igralo se 'gol za gol', a Austrija je konstantno u tom periodu bila u vodstvu od jednog gola razlike.

Marko Tarabochija je tek u 24. minuti, nakon kratkotrajnog vodstva u prvim minutama utakmice, ponovo doveo bh. rukometaše u prednost. Na dva gola razlike povisio je Marin Vegar, nakon čega je selektor gostiju zatražio time-out.

U 27. minuti golman bh. selekcije Nebojša Grahovac je upisao prvu odbranu na utakmici. U tom periodu Austrijanci nisu više od pet minuta uspjeli postići pogodak. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 11:9.

Početkom drugog poluvremena Austrijanci su iskoristili nepažnju bh. reprezentativaca i ponovo prešli u vodstvo, a deset minuta prije kraja meča imali su najveću prednost od tri gola razlike. Do kraja meča bilo je nezivjesnom rezultat se brzo mijenjao. Igralo se ponovo 'gol za gol', ali je Austrija ipak na kraju uspjela doći do trijumfa od jednog gola razlike.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bio je Marko Tarabochija sa šest pogodaka, dok je u selekciji Austrije bio Robert Weber sa, također, šest golova.